Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keškování v Moravskoslezském kraji (Ivančena)

29. 4. 2011

Dubnovou sbírku keší jsme brzy rozšířili při koalím putování na Ivančenu.

 První naší naší ulovenou keškou byla ta na Bubla ranči u Štramberka. Za plotem odlov kontroloval jakýsi plnokrevník a zřejmě i majitel, tak jsme zapsali log a pokračovali směr Trúba.

ivancena-014.jpg

Do Štramberka jsme přišli od Bílé hory, rozhledna měla však v dubnu ještě ve všední dny zavřeno. Už od začátku jsme se přesvědčili o tom, že se městečku právem říká Valašský betlém. V jedné z malebných uliček jsme si dali pravou točenou:)

ivancena-039.jpg

Druhá keška toho dne vůbec neumocnila genius loci místa. Sice skrytá v hradbách Trúby, avšak neudržovaná a plná "odpadků". Zřejmě objevena místními mudly...

ivancena-047.jpg

Věž Trúby nám však nabídla krásný pohled na celé městečko i přilehlé okolí, vrch Kotouč s jeskyní Šipka i část Beskyd. Po prohlídce nesměla chybět ochutnávka štramberských uší:-)

ivancena-067.jpg

Zatímco se nad Štramberkem sbíhaly bouřkové mraky, my jsme ještě navštívili Národní sad a po naučné stezce dorazili až k Šipce. Tam byla objevena kostra pravěkého muže a další zajímavosti. 

ivancena-074.jpg

Bouřka nám trochu nabourala program, takže jsme jen taktak stihli navštívit muzeum Tatra v Kopřivnici. Kromě bohaté expozice a unikátních exponátů jsme viděli i sekci věnovanou atletům Zátopkovým. Návštěva je určitě na několik hodin - tak příště;-)

ivancena-100.jpg

Nedaleko od kopřivnického muzea cestou na vlakové nádraží jsme našli dnešní třetí keš-mikro. Málem nám to ujelo, ale nakonec jsme cestu do Příbora ani neplatili:-)

Toho večera se nám podařilo najít ještě dvě kešky: Farní kostel v Příboře (v kamenné kostelní zdi) a pěknou magnetickou krabičku u Masarykova gymnázia Příbor.

ivancena-106.jpg ivancena-116.jpg

V den výstupu na Ivančenu jsme bohužel na klubovně zapomněli souřadnice keše na Lysé hoře a po cestě z ní, takže se nám ten den podařilo najít jen tu ve Frýdlantě nad Ostravicí. Ta nás zavedla kousek od místa, kde se v roce 2010 konalo MČR v Turistických závodech!

ivancena-177.jpg

K Ivančeně a na Lysou horu tak budeme muset s GPSkou znovu!:-)

Podívejte se i na další fotky.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář